[37] Daniel Ayash
6 : 5
[39] Borut Ručna (odločilni gol)

Povzetek tekme:

Četrta tekma v tolažilni skupini, za uvrstitev od 9 - 16 mesta. Anglija ali Velika Britanija veliko ime velikega nogometa, vendar je FUTSAL bolj tretje razredni šport na otoku. Fantje študentje Univerze v Ljubljani so tako tudi začeli tekmo podcenjevalno in statično. Ni bilo nobene igre samo streli na gol. Rezultat prvega polčasa je bil temu primeren 1 : 2 za nasprotnika.

V drugem polčasu smo se z igralci dogovorili, da mora biti igra dinamična z več pretekavanji in menjavo igralnih mest. Tako so se dogovora tudi držali in kmalu smo izenačili na 4: 4. Dosegli smo tudi 5. zadetek in nekoliko lovili sapo saj igranje pri 38 stopinjah in v slabem zraku ni prevelik užitek in tudi vajenemu velike vročine pomeni napor. Kmalu nato so Britanci izenačili. Po dosojenem prekršku smo izvajali akumuliran prekršek in Ručna Borut je zadel zmagoviti gol. Končno smo dosegli toliko želeno in tudi zasluženo zmago.

Prispevek: Iztok Mihevc